Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 18
Статистика
Украина онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Запитання » Цивільне право [ Додати запитання ]

Здійснення дрібних покупок дітьми
Доброго дня! З якого віку діти мають право здійснювати покупки і на яку суму?
Категорія: Цивільне право | Запитав: (11.05.2012) | Автор: Володимир
Переглядів: 5150 | Відповіді: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього відповідей: 1
1 Olenka  
0
Доброго дня, Володимир!! Цивільним кодексом України, передбачено ст .31, що особа яка не досягла 14 років, має право самостійно вчиняти дрібні правочини. Законодавством чітко не передбачено вартісну характеристику "дрібного" побутового правочину, проте є ознаки, що його характеризують:
1-має невисоку варість
2-задоволняю побутові потреби малолітнього
3-відповідає фізичному, духовному,соціальному розвитку малолітнього
Відсутність лише однієї з них не робить правотчин дрібним.
Дрібні побутові угоди - це угоди, які спрямовані на задоволення звичайних, щоденних потреб малолітнього або членів його сім'ї і незначні по сумі.
Тобто дитина не може купувати конрацептиви, але може придбати хліб, молоко, інші продукти харчування, які купуються практично постійно. Також газету, журнал для задоволення своїх інформаційних, духовних та інших потреб.

Особа що дослягла віку 14-18 років, вправі самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією та іншими доходами, а також речами, придбаними на заробіток.
Неповна (часткова) дієздатність неповнолітнього у віці від 14 до 18 років виражається також в їхньому праві самостійно вчиняти дрібні побутові правочини. У даному випадку маються на увазі операції, що здійснюються неповнолітнім за рахунок коштів батьків (усиновителів, опікуна), але не за рахунок свого заробітку, стипендії, інших доходів, бо заробіток, стипендію, інші доходи він може витрачати самостійно, здійснюючи будь-які, а не тільки «дрібні побутові» угоди. Під побутовими розуміються угоди, спрямовані на задоволення звичайних потреб неповнолітнього: придбання продуктів харчування, підручників, зошитів, канцелярського приладдя, парфумерних товарів, ремонт одягу або взуття і т.п. За характером вони повинні відповідати віку неповнолітнього. Встановлюючи, що подібні угоди повинні бути «дрібними», закон має на увазі відносно невелику вартість придбаних неповнолітнім речей та інших витрат. Наприклад, якщо відбувається відчуження транспортних засобів або нерухомого майна, то нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювача) або піклувальників та органу опіки та піклування обовязкова

Відповідати на запитання можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-чат
200
Міні-профіль
гость
04:32
Група: Гости